Merida eSpresso City 400 EQ

922 kr / måned i 36 måneder

Betaling/Finansiering
Total leasingkostnad: 33 192 kr
(36 måneder á 922 kr/mnd)
Totalpris ved utkjøp: 34 114 kr
(36+1 mnd)
Veil. pris inkl. serviceavtale: 42 996 kr
(39 999 kr + 3 x årlig service (999 kr)

Bestilling og levering
Leasingperioden starter etter avtale med din bedrift, ca 1-2 måneder etter levering. Vi holder deg oppdatert leveringsdato og evt endringer.

Leveringssted
Bike Fixx Stavanger / Sør-Rogaland, du blir kontaktet for å avtale tid og sted.

Nullstill
Varenummer: M219760-gjesdal Kategori: Stikkord:

Beskrivelse

eSpresso City 400 EQ er en svært gjennomfort bysykkel fra Merida. Nyutviklet ramme i 2021, med integrert batteri i et system Merida kaller «Energy Cradle». Et system som sørger for optimal plassering av batteriet, uten å gå på bekostning av rammens egenskaper. Dermed har du en sykkel som kjennes ut som en sykkel, med god plass til å komme seg av og på sykkelen, og med enkel tilgang til batteriet. Ekstra forsterkninger i rammen, rundt motorhus og områder med stor belastning gir en trygg sykkelopplevelse og et lavt tyngdepunkt for god kontroll.

Sykkelen er levert med el-system fra japanske Shimano, og leverer en god kombinasjon av motorkraft (60nm), respons, naturlig tråkk og god batterikapasitet (504wh). Et svært driftsikkert system, som gir markedets smootheste elsykkelopplevelse. Sykkelen oppleves som vesentlig «sterkere» enn eSpresso 300-serien, og anbefales ved behov for ekstra assitanse i motbakker og/eller ved trekk av sykkelvogn/barnevogn eller ekstra bagasje.

Shimano girsystem med stålkassett for ekstra holdbarhet, hydrauliske skivebremser og gode og holdbare hjul fra Merida. Dekkene leveres av tyske Continental, og gir god kombinasjon mellom godt grep, og lav rullemotstand.

Sykkelen leveres med integrerte skjermer, støtte og et svært solid bagasjebrett, maks maks belastning på 25kg. Led-lyktene foran og bak er direkte koblet i batteriet, og er dermed alltid klare til å lyse opp veien for deg. 

 

Spesifikasjoner og rekkevidde

Estimert rekkevidde: 60-70km*

*Opplevd rekkevidde ved småkupert terreng, for en gjennomsnittlig bruker, assistansenivå normal/trail og gjennomsnittlig belastning. Rekkevidde vil variere og kan bli påvirket av dekkvalg, systemvekt, valg av assistansenivå, type terreng etc.

KomponentSpesifikasjon
ModelleSpresso City 400 EQ
StørrelserXS, S, M, L
Vekt28kg, rammestr M
FargeHvit/Sort
Ramme og Gaffel
RammeeSpresso City Lite II
GaffelSuntour NEXE25
Gir
Girhendel (frontgir)Ikke frontgir
Girhendel (bakgir)Shimano, Alivio M3100
FrontgirIkke frontgir
BakgirShimano, M592
Drivlinje
KrankShimano, FC-E6000
KjedeShimano
KassettShimano, HG200 11-36
Bremser
ForbremsShimano, MT-200
Bremseskive, foranShimano, RT10, 180 mm
BakbremsShimano, MT-200
Bremseskive, bakShimano, RT-EM300 180mm
Hjul og Dekk
FornavShimano, TX505, 32 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
BaknavShimano, MT400, 142x12 mm, 36 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
FelgerMerida, Comp TK, innvendig bredde: 20 mm
Dekk, foranContinental, Ride Cruiser, Med refleksbånd
Dekk, bakContinental, Ride Cruiser, Med refleksbånd
Cockpit
HåndtakMerida, Expert TK
StyreMerida, Expert TK, diameter: 31.8 mm, bredd: 640 mm, rise: 35 mm
StemMerida, EXPERT TK, innfesting styre: 31.8 mm, vinkel: justerbar
StyrelagerMerida, 2346 Neck, 2191025808
SadelMerida, Expert TK
SetepinneMerida, Expert TK, diameter: 30.9 mm, setback: 15 mm, travel: 40 mm
PedalerVP, VPE-891
Display, Motor og Batteri
DisplayShimano, SC-E5000
MotorShimano, E6100 60nm
BatteriShimano, E8035, 504wh
BatteriladerShimano, EC-E6002
Låsbart batteriJa
Tilbehør som følger med
SkjermerSunnywheel, SW-FA 513
BagasjebrettMERIDA MIK HD Carrier with Spring clip & Spanninga rear light
StøtteAtranvelo 1219-PC-7
Lampe, foranHerrmans, H-Black MR8 E
Lampe, bakRacktime, Shine Evo, integrert i bagasjebrett
LåsAbus, Key
RingeklokkeJa

Geometri

RammestørrelseXS (41.5 cm)S (45 cm)M (49 cm)L (53 cm)XL (57 cm)
Hjulstørrelse622 mm (28")622 mm (28")622 mm (28")622 mm (28")
ST - Seterør (mm)380,00430,00480,00530,00
TT - Overrør (mm)580,00595,00615,00635,00
CS - Kjedestag (mm)470,00470,00470,00470,00
HTA - Styrerørsvinkel (°)70,0070,0070,0070,00
STA - Seterørsvinkel (°)73.573.573.573.5
BD - Krankdrop (mm)65,0065,0065,0065,00
HT - Styrerør (mm)170,00175,00180,00190,00
FL - Gaffellengde (mm)475,00475,00475,00475,00
R - Reach (mm)386,00399,00418,00435,00
S - Stack (mm)656,00661,00665,00675,00
WB - Akselavstand (mm)1 113,001 128,001 149,001 169,00

Tilleggsinformasjon

storrelse

L/53CM (180cm og oppover), M/48cm – 170-180cm, S/43cm – 165-175cm, XS/38cm – Opp til 165

varemerke

Merida

modellserie

eSpresso City

arsmodell

2021

farge

Hvit/Sort