Merida eSpresso CC 400 EQ

1 001 kr / måned i 36 måneder

Betaling/Finansiering
Total leasingkostnad (36mnd): kr 36 046
Utkjøp avtales etter 36mnd
Sykkelens veil. pris: 39 999,-

Service:
Serviceavtale på 2 årlige servicer i hele leasingperioden medfølger (verdi 6000kr)

Bestilling og levering
Sykkelen vil være klar for levering i August. Vi vil holde deg oppdatert på leveringsdato.

Leveringssted
Bike Fixx, Lysaker Torg 12, 1366 Lysaker.
Eventuelt postforsendelse med noe egenmontering av pedaler, styre og hjul.
650,- tilkommer ved postforsendelse.

Farge:
GREEN/BLACK

Nullstill

Vi monterer på sykkelen og hjelper deg med alt av ekstrautstyr du trenger. Du betaler for utstyret når du henter sykkelen.

Vi monterer på sykkelen og hjelper deg med alt av ekstrautstyr du trenger. Du betaler for utstyret når du henter sykkelen.

Varenummer: M219785406 Yara-1 Kategori: Stikkord:

Beskrivelse

eSpresso CC 400 EQ er asfaltutgaven av eBig Tour serien til Merida. Lik geometri på rammen, men smalere dekk med mindre mønster og dempegaffel tilpasset asfalt og harde underlag.

Nyutviklet ramme, med integrert batteri. Et system som sørger for optimal plassering av batteriet, med en smart lukke og åpne-mekanisme som du enkelt låser med samme nøkkelen som rammelåsen.

Sykkelen er levert med el-system fra japanske Shimano, og leverer en god kombinasjon av motorkraft (60nm), respons, naturlig tråkk og god batterikapasitet (504wh). Et svært driftsikkert system, som gir markedets smootheste elsykkelopplevelse. Sykkelen oppleves som vesentlig «sterkere» enn eSpresso 300-serien, og anbefales ved behov for ekstra assitanse i motbakker og/eller ved trekk av sykkelvogn/barnevogn eller ekstra bagasje.

Shimano girsystem med stålkassett for ekstra holdbarhet, hydrauliske skivebremser og gode og holdbare hjul fra Merida. Dekkene leveres av tyske Continental, og gir god kombinasjon mellom godt grep, mye komfort og lav rullemotstand.

Sykkelen leveres med integrerte skjermer, støtte og et svært solid bagasjebrett, maks maks belastning på 25kg. Led-lyktene foran og bak er direkte koblet i batteriet, og er dermed alltid klare til å lyse opp veien for deg. 

 

Spesifikasjoner og rekkevidde

Estimert rekkevidde: 60-70km*

*Opplevd rekkevidde ved småkupert terreng, for en gjennomsnittlig bruker, assistansenivå normal/trail og gjennomsnittlig belastning. Rekkevidde vil variere og kan bli påvirket av dekkvalg, systemvekt, valg av assistansenivå, type terreng etc.

KomponentSpesifikasjon
ModelleSpresso City 400 EQ
StørrelserXS, S, M, L
Vekt28kg, rammestr M
FargeHvit/Sort
Ramme og Gaffel
RammeeSpresso City Lite II
GaffelSuntour NEXE25
Gir
Girhendel (frontgir)Ikke frontgir
Girhendel (bakgir)Shimano, Alivio M3100
FrontgirIkke frontgir
BakgirShimano, M592
Drivlinje
KrankShimano, FC-E6000
KjedeShimano
KassettShimano, HG200 11-36
Bremser
ForbremsShimano, MT-200
Bremseskive, foranShimano, RT10, 180 mm
BakbremsShimano, MT-200
Bremseskive, bakShimano, RT-EM300 180mm
Hjul og Dekk
FornavShimano, TX505, 32 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
BaknavShimano, MT400, 142x12 mm, 36 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
FelgerMerida, Comp TK, innvendig bredde: 20 mm
Dekk, foranContinental, Ride Cruiser, Med refleksbånd
Dekk, bakContinental, Ride Cruiser, Med refleksbånd
Cockpit
HåndtakMerida, Expert TK
StyreMerida, Expert TK, diameter: 31.8 mm, bredd: 640 mm, rise: 35 mm
StemMerida, EXPERT TK, innfesting styre: 31.8 mm, vinkel: justerbar
StyrelagerMerida, 2346 Neck, 2191025808
SadelMerida, Expert TK
SetepinneMerida, Expert TK, diameter: 30.9 mm, setback: 15 mm, travel: 40 mm
PedalerVP, VPE-891
Display, Motor og Batteri
DisplayShimano, SC-E5000
MotorShimano, E6100 60nm
BatteriShimano, E8035, 504wh
BatteriladerShimano, EC-E6002
Låsbart batteriJa
Tilbehør som følger med
SkjermerSunnywheel, SW-FA 513
BagasjebrettMERIDA MIK HD Carrier with Spring clip & Spanninga rear light
StøtteAtranvelo 1219-PC-7
Lampe, foranHerrmans, H-Black MR8 E
Lampe, bakRacktime, Shine Evo, integrert i bagasjebrett
LåsAbus, Key
RingeklokkeJa

Geometri

RammestørrelseXS (41.5 cm)S (45 cm)M (49 cm)L (53 cm)XL (57 cm)
Hjulstørrelse622 mm (28")622 mm (28")622 mm (28")622 mm (28")
ST - Seterør (mm)380,00430,00480,00530,00
TT - Overrør (mm)580,00595,00615,00635,00
CS - Kjedestag (mm)470,00470,00470,00470,00
HTA - Styrerørsvinkel (°)70,0070,0070,0070,00
STA - Seterørsvinkel (°)73.573.573.573.5
BD - Krankdrop (mm)65,0065,0065,0065,00
HT - Styrerør (mm)170,00175,00180,00190,00
FL - Gaffellengde (mm)475,00475,00475,00475,00
R - Reach (mm)386,00399,00418,00435,00
S - Stack (mm)656,00661,00665,00675,00
WB - Akselavstand (mm)1 113,001 128,001 149,001 169,00

Tilleggsinformasjon

storrelse

L/53CM (180cm og oppover), M/48cm – 170-180cm, S/43cm – 165-175cm, XS/38cm – Opp til 165

varemerke

Merida

modellserie

eSpresso City

arsmodell

2021

farge

Hvit/Sort