Merida eSpresso 300 Tour EQ

689 kr / måned i 36 måneder

Betaling/Finansiering
Total kostnad lånefinansiering 24 805 kr

(mnd.pris x 36mnd)

Pris ved direkte utkjøp: 23.990 
(Sykkelens veil. pris: 29 999,-)

Bestilling og levering
Vi vil holde deg oppdatert på leveringsdato.

Leasingperioden starter etter avtale med din bedrift, ca 1-2 måneder etter levering.

Leveringssted
Bike Fixx Lysaker eller Bike Fixx Stavanger, du blir kontaktet for å avtale tid og sted.

Service:
Vi anbefaler 1 årlig service for å oppretteholde funksjonalitet og garanti på sykkelen.

Farge:
Farge avvik fra avbildet modell kan forekomme.

Tomt på lager
Nullstill
Varenummer: M219765-Storebrand-1 Kategorier: , Stikkord: , ,

Beskrivelse

eSpresso 300 EQ er en god bysykkel, og passer like godt til jobbturen som helgeturen på hardt underlag. Tour er modellen med litt lavere innsteg enn «Sport», men er ellers helt likt utstyrt.

Rammen i eSpresso-serien er laget av lettvekts 6066 aluminium, og har trippelreduserte rør. Det gjør at rammen kan forsterkes på de punktene med høy belastning, og minimere vekten på punkter med mindre belastning. Dermed ender du med en lett og stiv ramme, som kjennes god og trygg å sykle på. Intern kabelføring gir en pent og moderne utseende.

Elsystemet er levert av Shimano og har kanskje markedets mest støysvake motor. God respons og lavt strømforbruk, gir en god kombinasjon av rekkevidde og komfort. El-systemet er kjent for å ha veldig god holdbarhet, og krever svært lite vedlikehold – dette bare går og går!

Ellers leveres sykkelen med gir og hydrauliske skivebremser fra Shimano

Sykkelen leveres med integrerte skjermer, støtte og et svært solid bagasjebrett, maks maks belastning på 25kg. Led-lyktene foran og bak er direkte koblet i batteriet, og er dermed alltid klare til å lyse opp veien for deg. 

Spesifikasjoner og rekkevidde

Estimert rekkevidde: 60-70km*

*Opplevd rekkevidde ved småkupert terreng, for en gjennomsnittlig bruker, assistansenivå normal/trail og gjennomsnittlig belastning. Rekkevidde vil variere og kan bli påvirket av dekkvalg, systemvekt, valg av assistansenivå, type terreng etc.

KomponentSpesifikasjon
ModelleSpresso 300 EQ
StørrelserXS (43 cm), S (47 cm), M (51 cm), L (55 cm)
Vekt24.08 kg, rammestørrelse M (51 cm)
FargeGreen
Ramme og Gaffel
RammeeSpresso Lite
GaffelSuntour NEX-PM-DS, coil, vandring: 63 mm
Gir
Girhendel (frontgir)Ikke frontgir
Girhendel (bakgir)Shimano, Altus rapidfire
FrontgirIkke frontgir
BakgirShimano, Altus RDM2000
Drivlinje
KrankShimano, FC-E5000
KjedeKMC, X9e
KassettShimano, HG400, 12-36T
Bremser
ForbremsShimano, MT-200
Bremseskive, foranShimano, RT10, 180 mm
BakbremsShimano, MT-200
Bremseskive, bakShimano, RT10, 160 mm
Hjul og Dekk
FornavShimano, TX505, 100x9 mm, 32 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
BaknavShimano, MT400, 142x12 mm, 36 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
FelgerMerida, Comp TK, innvendig bredde: 20 mm
Dekk, foranContinental, Ride Tour, kan ikke brettes, 42-622, med refleksbånd
Dekk, bakContinental, Ride Tour, kan ikke brettes, 42-622, med refleksbånd
Cockpit
HåndtakMerida, Expert TK
StyreMerida, Expert TK, diameter: 31.8 mm, bredd: 660 mm, rise: 15 mm
StemMerida, Expert CC, innfesting styre: 31.8 mm, vinkel: 17°
StyrelagerMerida, 2346 Neck, 2191025808
Spacers2 x 10 mm
SadelMerida, Comfort
SetepinneMerida, Expert, diameter: 30.9 mm, setback: 15 mm
PedalerVP, VPE-891
Display, Motor og Batteri
DisplayShimano, SC-5000
BryterShimano, SW-E6010-L
MotorShimano, E5000, 40 Nm
BatteriShimano, E8010, 418 Wh, rammemontert
BatteriladerShimano, EC-E6002
Låsbart batteriJa
Tilbehør som følger med
SkjermerSunnywheel, SW-FA 513
BagasjebrettRacktime, Shine Evo, 060889-001-D RT
StøtteMerida, CL-KA98
Lampe, foranHerrmans, H-Black MR8 E
Lampe, bakRacktime, Shine Evo, integrert i bagasjebrett
LåsAbus, 5650 LH-3
RingeklokkeJa

Geometri

RammestørrelseXS (43 cm)S (47 cm)M (51 cm)L (55 cm)
Hjulstørrelse622 mm (28")622 mm (28")622 mm (28")622 mm (28")
ST - Seterør (mm)430470510550
TT - Overrør (mm)565580590610
CS - Kjedestag (mm)475475475475
HTA - Styrerørsvinkel (°)70.5717171.5
STA - Seterørsvinkel (°)7473.573.573
BD - Krankdrop (mm)70707070
HT - Styrerør (mm)130140155175
FL - Gaffellengde (mm)477477477477
R - Reach (mm)385391397404
S - Stack (mm)627638653674
WB - Akselavstand (mm)1101110511161124
SH - Skritthøyde (mm)627627631635

Tilleggsinformasjon

storrelse

XS/43 cm (155 – 165 cm), S/47 cm (165 – 175 cm), M/51 cm (172 – 180 cm), L/55 cm (179 – 189 cm)

arsmodell

2021

modellserie

Green

vekt

25 kg