Merida eBig.Nine 300 SE

922 kr / måned i 36 måneder

Betaling/Finansiering
Total leasingkostnad: 33 200 kr
(36 måneder)
(Sykkelens veil. pris: 34 999,-)

Bestilling og levering
Leasingperioden starter etter avtale med din bedrift, ca 1-2 måneder etter levering. Vi holder deg oppdatert leveringsdato og evt endringer.

Leveringssted
Bike Fixx, Lysaker Torg 12, 1366 Lysaker.
Eventuelt postforsendelse med noe egenmontering av pedaler, styre og hjul.
650,- tilkommer ved postforsendelse.

Farge:
Svart

Nullstill

Vi monterer på sykkelen og hjelper deg med alt av ekstrautstyr du trenger. Du betaler for utstyret når du henter sykkelen.

Varenummer: M219845-yara Kategori: Stikkord: ,

Beskrivelse

eBig Nine 300 er kanskje den mest allsidige elsykkelen på markedet, den perfekte blandingen av en hybridsykkel, og den gode gamle terrengsykkelen. For deg som sykler 80% på asfalt, men også ønsker muligheten til å ta en tur på hytta eller i marka.
En nyutviklet ramme gir en velbalansert sykkel, med behagelig sittestilling. Rammen er lett og klassifisert som en terrengsykkelramme, med større dimensjoner (BOOST) og plass til større dekk, mer solid dempegaffel og mer holdbare hjul. Alt i alt en sykkel som tåler daglig bruk, om det er på asfalt eller på tur i marka!

Sykkelen er levert med el-system fra japanske Shimano, og leverer en god kombinasjon av motorkraft (60nm), respons, naturlig tråkk og god batterikapasitet (504wh). Et svært driftsikkert system, som gir markedets smootheste elsykkelopplevelse. e7000 motoren er beregnet for variert bruk, og er hakket raskere i responsen enn 6x-serien. Motoren oppleves som vesentlig kraftigere en motoren på eSpresso 300-serien, og anbefales ved behov for mer assistanse i motbakker, eller for trekking av sykkelvogn/barnevogn.

eBig Nine leveres med terrengkomponenter, med bla stålkassett for ekstra holdbarhet, hydrauliske skivebremser og gode og holdbare hjul fra Merida. Dekkene leveres av tyske Continental, og er beregnet for harde underlag, som grus og asfalt, og gir også godt grep i svinger.

Spesifikasjoner og rekkevidde

*Opplevd rekkevidde ved småkupert terreng, for en gjennomsnittlig bruker, assistansenivå normal/trail og gjennomsnittlig belastning. Rekkevidde vil variere og kan bli påvirket av dekkvalg, systemvekt, valg av assistansenivå, type terreng etc.

KomponentSpesifikasjon
ModelleBig.Nine 300 SE EQ
StørrelserM (43 cm), L (48 cm), XL (53)
Vekt23kg
FargeBlack Antrasit
Ramme og Gaffel
RammeeBig.Nine Lite
GaffelSuntour, XCM32 LO-R, air, tapered, vandring: 100 mm
Gir
Girhendel (frontgir)Ikke frontgir
Girhendel (bakgir)Shimano, Deore
FrontgirIkke frontgir
BakgirShimano, Deore Shadow+
Drivlinje
KrankShimano, CRE70-B
KjedeShimano, CN-HG54
KassettShimano, HG200, 11-36T
Bremser
ForbremsShimano, MT-200
Bremseskive, foranShimano, RT30, 180 mm
BakbremsShimano, MT-200
Bremseskive, bakShimano, RTEM300, 180 mm
Hjul og Dekk
FornavShimano, MT400-B, Boost 110x15 mm, 32 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
BaknavShimano, MT400-B, Boost 148x12 mm, 36 eiker, innfesting bremseskive: Centerlock
FelgerMerida, Comp CC, innvendig bredde: 20 mm
Dekk, foranContinental Double Fighter III, kan ikke brettes, 50-622, 29x2.0"
Dekk, bakContinental Double Fighter III, kan ikke brettes, 50-622, 29x2.0"
Cockpit
HåndtakMerida, Expert TK
StyreMerida, Expert CC, aluminium, diameter: 31.8 mm, bredd: 720 mm, rise: 10 mm
StemMerida, Expert CT, aluminium, innfesting styre: 31.8 mm, vinkel: justerbar
StyrelagerMerida, 2341 Neck, 2191022388
Spacers4 x 10 mm
SadelMerida, Expert TK
SetepinneMerida, Expert, 30.9 mm diameter, 0 mm setback
PedalerVP, VPE-537
Display, Motor og Batteri
DisplayShimano, SC-E6100
BryterShimano, SW-E5000
MotorShimano, E7000, 60 Nm
BatteriShimano, E8010, 500 Wh, rammemontert
BatteriladerShimano, EC-E6002
Låsbart batteriJa
Tilbehør som følger med
SkjermerSunnywheel, SW-FA 513
BagasjebrettMerida, YA-355B
StøtteMerida, CL-KA98
Lampe, foranHerrmans, H-BLACK MR4 E
Lampe, bakLezyne 120lm
LåsIkke inkludert
RingeklokkeJa
Flaskeholdere1 x Merida, Expert SL

Geometri

RammestørrelseMLXL
Hjulstørrelse622 mm (28")622 mm (28")622 mm (28")
Rammestørrelse (cm)434853
ST - Seterør (mm)430480530
TT - Overrør (mm)590610630
CS - Kjedestag (mm)458458458
HTA - Styrerørsvinkel (°)69.569.569.5
STA - Seterørsvinkel (°)73.573.573.5
BD - Krankdrop (mm)656565
HT - Styrerør (mm)115125135
FL - Gaffellengde (mm)511511511
R - Reach (mm)402420437
S - Stack (mm)634643652
WB - Akselavstand (mm)112311431164
SH - Skritthøyde (mm)733777819

Tilleggsinformasjon

Tilleggsinformasjon

storrelse

M/43 cm (172 – 182 cm), L/48 cm (179 – 189 cm), XL/53 cm (185 – 195 cm)

arsmodell

2021

farge

Svart

varemerke

Merida

vekt

22 kg

modellserie

eBig.Nine